Letní dovolená je zaslouženou odměnou za celoroční stres a shon. Kromě pozitiv je ovšem třeba počítat i s riziky. A před těmi vás ochrání cestovní pojištění.

Proč o cestovním pojištění uvažovat?

I když se chystáte na relaxační dovolenou k moři, kde máte v úmyslu hlavně odpočívat a nikoli podávat náročné sportovní výkony, vždy vás může dostihnout nemoc, nečekaný úraz nebo se stanete obětí krádeže. Nejenom v těchto, ale i v dalších případech je vhodné cestovní pojištění, jenž značně minimalizuje finanční škodu.

Vhodné cestovní pojištění

Při sjednání cestovního pojištění byste měli vycházet z typu dovolené. Pokud se chystáte sjíždět divoké řeky třeba v Rakousku, určitě budete potřebovat rozsáhlejší pojištění, než když plánujete odpočinek u babičky v Krkonoších. Základem by mělo být pojištění léčebných nákladů včetně ošetření, převozu do nemocnice, hospitalizace, repatriace a také úrazové pojištění kryjící trvalé následky. Patří sem i pojištění za škody, které způsobíte třetí osobě a rovněž pojištění zavazadel. Pokud ke sportovním aktivitám používáte drahé vybavení, vyplatí se pojistit i to.

Co dělat v případě úrazu či onemocnění

Bezodkladně kontaktujte asistenční službu a informujte ji o situaci, abyste si mohli pojištění později nárokovat. Je nutné si na veškeré poplatky u lékaře nebo za léky nechat vystavit účet, který po návratu předložíte pojišťovně.

Online cestovní pojištění

Ušetřit pár stovek a nepojistit se je hazard, který může vaši dovolenou prodražit klidně i o desítky, v náročnějších případech i o stovky tisíc korun. Navíc kvůli pojištění nemusíte chodit do pojišťovny, protože vše snadno vyřídíte online. Jednu z největších a finančně nejvýhodnějších nabídek poskytuje WWW.EPOJISTENI.CZ

Můžete tady porovnat nabídky předních českých pojišťoven a výrazně tak ušetřit. Pokud jedete na dovolenou s cestovní kanceláří, pečlivě zkontrolujte cestovní pojištění, jež bývá součástí smlouvy. Jestliže bude nedostatečné, určitě si sjednejte vlastní.

 

Foto: Flickr

Komentáře