Rodiče malých dětí nám jistě dají za pravdu, že nejsložitějším úkolem bývá pravidelně vymýšlet program pro děti, a to zejména v zimním období, kdy se nedá jít ven na hřiště, na kolo nebo na výlet. Máme pro vás tip na ideální program…

Když se to vezme kolem a kolem, co může být lepší než zábava v rodinném kruhu, kdy se všichni baví společně. A takovou možnost otvírají různé deskové hry. My jsme vyzkoušeli Perfection od značky Hasbro, která nabízí kromě zábavy i zlepšení koordinace rukou a očí a zdokonaluje rozpoznávání různých tvarů. Princip celé hry spočívá v co nejrychlejším seřazení všech tvarů do prázdných, tomu určených míst. Musíte to však stihnout do daného časového limitu, jinak nastává výbuch a začínáte znova.

Tvůrci děje

Každý rodič jistě zná, že s dětmi je to doma jedno velké divadlo. Jejich fantazie je prostě neomezená. Takže jste se jistě mnohokrát ocitli v roli pacienta, když si vaše dítko rozmyslelo, že zrovna dnes je tu za doktora. Tentokrát můžete být v klidu, roli pacienta na sebe vezme Sam ze hry Operation od Hasbro. Dívejte se, jak se vaše děti učí trpělivosti a pečlivosti, když vyndávají ze Sama jednu nemoc za druhou. Pozor, nesmějí se však dotknout žádných vnitřních stěn! Další možnou hrou, pro rozvoj dětské bystrosti a postřehu je Hádej Kdo?. Pomocí jednotlivých vylučovacích otázek se vaše děti postupně musejí dopátrat k identitě tajemné tváře. A co může být lepšího než si hrát a zároveň se učit.

Něco pro přátele

Chystáte večer pro přátele? Místo sledování televize, či leckdy nudného tlachání o všem možném, včetně obligátního počasí, jim nabídněte zábavu u další deskové hry, která je vhodná nejenom pro děti, ale právě i pro dospělé. Hra se jmenuje Fantastic Gymnastics. Sestavte si kompletní hrazdu, připevněte svého gymnastu a spusťte hru. Mačkejte žluté tlačítko, dokud se panáček pořádně nerozhýbe a červeným tlačítkem jej uvolněte. Cíl gymnasty je předvést dokonalé salto s perfektním doskokem. Možná se vám teď může zdát hra snadná, ale na první vyzkoušení zjistíte, že to není ani zdaleka tak pravda. Bude to chtít hodně trpělivosti, několik šálků kávy a spoustu sladkostí. Tak kdo z vás bude šampionem první?

Text: Komerční prezentace
Foto: Hasbro

 

Komentáře