Milujete francouzskou Bretaň? Její atmosféru si budete moci vychutnat 4. června na festivalu Mořevkomoře v pražských Žlutých lázních.

Festival propaguje evropský fenomén balfolk, což jsou tradiční lidové tance, v tomto případě bretonské, které se tančí na živou hudbu. Mezi vystupujícími umělci se objeví festivalové stálice jako hráč na ukulele Martin Vejvoda a skvělý violoncellista Vojtěch Nejedlý.

Festival Moře v komoře

Hosté festivalu

Již po třetí přijíždí do Prahy nadaný mladý muzikant Clément Le Goff, zpěvák tradičního bretonského zpěvu kan ha diskan, žák nedávno zesnulého legendárního bretaňského hudebníka Yann-Fanch Kemenera. Letos se na festivalu představí se svou další kapelou z daleké Bretaně Trio Forj – Clément Le Goff (zpěv), Kenan Guernalec (flétna) a Alan Vallée (kytara).

Festivalové potěšení

“Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit z festivalu Mořevkomoře tradiční akci, na kterou se každý rok těší řada milovníků nejenom Bretaně, ale také Francie, protože co víc je francouzské než cidre a palačinky,” říká hlavní organizátorka festivalu Eva Dryjová. “Letošní desátý ročník bude plážový. Rozhodli jsme proto i pro lidové vstupné, aby mohli dorazit opravdu všichni. Stačí si jen koupit vstupenku,” dodává.

Festival Mořevkomoře

Festivalový program:

17.00 Martin Vejvoda a Vojtěch Nejedlý, tancovačka (nejen) pro děti

19.00 BAL LAB #sizatancovat – rychlodílna bretonských tanců s živou hudbou

20.30 Trio Forj – koncert úžasné bretonské kapely

 

Více info najdete na morevkomore.balfolk.rond.cz

 

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna.