I když je teprve září, řada lidí hledá zajímavé tipy na dárky pod stromeček už teď. Jedním z nich bude doslova ikonická kniha, jejímž hlavním hrdinou je nejznámější a nejikoničtější komiksová postava všech dob – Batman. Mimochodem, víte, že této tajuplné postavě je už osmdesát let?

Je to tak. Batman slaví 80. narozeniny. A musíme dodat, že na svůj věk a na to, co všechno už má za sebou, vypadá skvěle! Poprvé se Batman objevil ve 27. dílu Detective Comics v roce 1939 a i nyní, 80 let poté, je kolem Temného rytíře pořád živo. Při této příležitosti dokonce můžete v Praze potkat stylový batbus.

Jedinečná kniha

Celá řada úspěšných filmů, animované série, videohry, knihy a samozřejmě hromada komiksů s Batmanem v hlavní roli. Komiksům pomáhal dláždit cestu i u nás v České republice. Objevil se koneckonců i v historicky prvním čísle magazínu CREW v roce 1997. Nyní, o téměř 20 let později, vychází Batmanovi hned několik sérií. Fanoušci se mohou těšit jak na příběhy na pokračování, tak na uzavřené příběhy.

Kniha jako dárek

Batman dostane dárek k narozeninám. Mohutnou knihu Batman v černé a bílé, obsahující téměř čtyři stovky komiksových stránek od těch nejslavnějších komiksových scenáristů a kreslířů. Najdete tu drsné kriminálky, psychologická dramata, akci, horory i grotesky. Mezi autory objevíte taková jména jako je Neil Gaiman, Simon Bisley, Jim Lee, Joe Kubert, Ted McKeever, Liberatore, Bruce Timm, Richard Corben či Brian Bolland. Je to ten nejlepší pohled do duše Temného rytíře, jaký si lze vůbec přát.

Černá a bílá

Autoři sborníku, ti nejslavnější kreslíři a scénáristé z komiksové branže, dostali zásadní úkol, a sice vytvořit jedinečný příběh o Batmanovi, ovšem zcela bez barev. Jen v černé a bílé. Měli se soustředit na to nejpodstatnější: Na světlo a stín. Na lásku a nenávist. Na dobro a zlo.
Na Batmana.

Knihu Batman v černé a bílé vydalo nakladatelství Crew.

Další tipy na knihy najdete například zde.

Text: Jana Nováková
Foto: Pixabay

Komentáře