I když by to mělo být naopak, vlasy po dovolené nebývají právě v kondici. Může za to nejenom slunce, ale také mořská či chlorovaná voda. Místo bujné hřívy, tak najednou máte na hlavě lámající se, zesláblý vlasový porost. Není ovšem třeba zoufat, vždycky se tím dá něco dělat.

Vsaďte na profesionální i domácí péči

Pokud tedy máte pocit, že vaše vlasy nejsou nic moc, svěřte se do rukou kadeřníka, který je prohlédne a doporučí vhodný regenerační postup. Kromě zastřižení se obzvlášť na vyšisované vlasy bude hodit pečující přeliv, jenž jim navrátí zdravou barvu. V rámci domácí péče, vsaďte na hydratační masky, které vlasům navrátí pružnost, hebkost a lesk. Možná je to i chvilka, kdy stojí za to se zamyslet nad přírodní vlasovou kosmetikou obsahující podstatně více různých vitamínů, výtažků z bylin, proteinů a dalších pečujících látek, než kosmetika běžná.

Mytí vlasů

V létě je vhodné vyměnit klasické šampony za ty, které jsou určené pro poškozené vlasy. Vašim vlasům udělají dobře i hydratační šampony a přírodní vlasové přípravky. Všímejte si takových, které obsahují vitaminy, oleje a přírodní výtažky jako kopřivy, levanduli, geranium nebo anděliku. Často na to zapomínáme, ale vlasy je třeba mýt pouze vlažnou vodou a vlasovou pokožku pouze jemně masírovat.

Komplexní kondicionér či maska

Jakmile si vlasy umyjete a opláchnete, velmi opatrně z nich vymačkejte vodu a zaviňte je do ručníku. Nezapomeňte na ně nanést kvalitní kondicionér, který jim dodá výživu. Kondicionér používejte po každém mytí, jednou za týden můžete do péče přidat také vlasovou masku s oleji. Masky se obvykle nanášejí na pár minut. Jenže to nemusí stačit. Pokud máte vlasy hodně poničené, dopřejte si takovou péči přes noc. Během spánku vlasy regenerují a dodané vitamíny a další vyživující složky mohou lépe a hlavně déle působit, takže výsledek po následném ranním umytí bude překvapující. Ne každý má chuť spát přes noc v zábalu. Celý proces vstřebávání výživných látek urychlíte, když si vlasy zabalíte do pořádně nahřátého ručníku.

Zapomeňte na fén a žehličku

Tedy alespoň nějakou dobu po dovolené. V případě, že z různých důvodů nemáte čas čekat, až vám vlasy přirozeně uschnou, aplikujte na ně oleje nebo krémy, které je ochrání před vysokými teplotami a fén nenastavujte na nejvyšší horký výkon. Ideální jsou fény a kulmy s funkcí ionizace, která vlasům zanechává potřebnou vlhkost a lesk. Fény je vhodné používat ze vzdálenosti minimálně 20 cm. Ideálně je prosoušejte s pomocí funkce studeného vzduchu, ten ale zase nemusí svědčit vaší pokožce. Proto zvolte raději zlatou střední cestu mírného tepla. Sušení vám sice bude trvat o něco déle, ale vaše vlasy zdaleka tolik nepoškodí jako horký vzduch.

Stejně jako vlasy, je třeba hydratovat i pokožku. A jak na to, zjistíte zde

Text: Komerční prezentace
Foto: archiv firem, Unsplash