Třetí neděle v červnu se nese ve znamení svátku Dne otců. Ten sice nemá v Česku příliš dlouhou tradici, ale poměrně rychle u nás zdomácněl. Už víte, jakým dárkem potěšíte vašeho tátu. Máme pro vás tip na pár originálních zážitků.

zážitek pilotem na zkoušku

Od kdy se slaví?

V některých zemích už od středověku. Den otců ovšem začala propagovat až Američanka Sonora Doddová, která tak chtěla vzdát hold svému tatínkovi. Stalo se právě v červnu roku 1910. Oficiálním svátkem ale byl ustanoven teprve v sedmdesátých letech minulého století v Americe.

Zajímavé je, že některé země slaví Den otců už první červnovou neděli. V Itálii nebo Španělsku oslavují své otce na jaře a třeba ve Švédsku nebo Norsku si tátové musí na svůj den počkat až do listopadu.

degustace

Zážitek je nový dárek

Trápíte se tím, co svému tátovi pořídit, když všechno má? Věnujte mu zážitek, na který hned tak nezapomene. Aby to pro něj ale nebyl spíš trest než dárek, je důležité se rozhodovat podle toho, co má rád. Kromě sportovních zážitků se nabízejí i různé možnosti relaxace, včetně víkendových pobytů. Nadšený amatérský kuchař ocení kurz vaření. Milovníka piva by mohl potěšit kurz domácího vaření piva, vinaře amatéra pro změnu vinařský kurz. Možná váš tatínek touží po tom posadit se alespoň jednou v životě za knipl v letadle a vyzkoušet si pilotování. Anebo by se mu líbil let balónem? I takové možnosti se nabízejí.

kurz vaření

Nevíte si rady?

Zážitek z konkrétní aktivity je určitě fajn. Na druhou stranu, pokud si nejste jisti tím, zda byste tatínkovi udělali radost, anebo má možná tajné přání, o kterém vy ani netušíte, obdarujte ho univerzálním zážitkem. To znamená, že si v dané finanční hodnotě pak sám vybere, co by se mu nejvíce líbilo. A když se s ním takového dobrodružství zúčastníte, určitě bude ještě radši.

Všechny výše popsané aktivity a samozřejmě i spoustu dalších zážitků jsme objevili na ADROP.CZ

Komentáře