Energetický upír, zloděj energie. Tak bývají často označováni lidé, kteří nám určitým způsobem otravují život. Jenže takový zloděj energie se může skrývat v každém z nás a dokonce i v některých věcech nebo zvycích. Podívejte se, o co jde.
Problém je, že se zloděj energie často skrývá za podvědomými věcmi, činy nebo návyky, které považujeme za zcela normální, takže si ho obvykle ani nevšimneme. Jsme totiž přesvědčeni, že do našeho života patří.
Kdo je náš zloděj energie
Každý nějakého takového v sobě má. Mohou to být třeba zastaralé nápady, požadavky nebo potřeby, které v určité době zakotvily v naší hlavě a nechtějí se odtamtud hnout. Často tak býváme přesvědčeni o tom, že naše cesta, kterou se snažíme dojít k cíli je správná. Jenže jsme z ní pořádně unavení. A to je přesně ta chvíle, kdy bychom měli zrevidovat naše vnitřní potřeby a s některými zvyky se rozloučit. Kdo je váš zloděj energie:
Provinilé svědomí
Tak dejme tomu, že jste si dovolili být upřímní, takže jste vlastně překonali sami sebe, a zrušili schůzku, případně odmítli žádost o cokoli jasně definovaným „ne“. Vzápětí na to jste pravděpodobně uslyšeli tyto věty: Byli jsme tak šťastní, Nikdy nemáš čas, Já to sám/sama nezvládnu. A v tuhle chvilku se vaše svědomí začne cítit provinile. A důvod? Dali jste přednost svým vlastním potřebám, což je ale samozřejmě správně. Promluvte si s autory takových výroků a řekněte jim, co s vámi ona vyjádření dělají. Pokud se jejich komunikace směrem k vám nezlepší, nezbývá než se distancovat. Protože to je citové vydírání a pochopitelně zloděj energie.
Kupujete si příliš malé oblečení
Nakupujete oblečení ve velikosti 36/38, ale škrtí vás v pase? Kupte si velikost 40 nebo hledejte jiného výrobce. Žádná módní značka na světě vám totiž nestojí za celodenní lapání po dechu, bolest břicha a celkově otrávený výraz, protože se v ní cítíte nepohodlně. Právě tenhle pocit je nepříjemný zloděj energie, který vám dokáže módu znechutit. A to by byla škoda. Takže příště raději sáhněte po tom, co vám sedí.
Stud jako zloděj energie
Obecně se ženy stydí více než muži, ale ani těch není málo. A tady vyvstává otázka, proč se vlastně stydíme? A to zejména ve společnosti cizích lidí, v situaci, kdy máme promluvit na veřejnosti, cokoli vysvětlovat a podobně. Než se příště začnete červenat, koktat, či se zadrhávat, popřemýšlejte nad tím, co byste si mysleli, kdyby takto reagoval někdo jiný. Zaručeně nic špatného. Takže mějte na paměti, že stud je obrovský zloděj energie a překonáte ho přímostí a humorem.
Srovnávání s lidmi na sociálních sítích
Už dlouho víme, že svět na sociálních sítích není skutečný. A přesto rádi procházíme instagramové kanály lidí, kteří vypadají tak nějak hezčí, sebevědomější, uvolněnější nebo stylovější. Problém je v tom, že takové chování nám v ničem nepomůže a už rozhodně ne našemu sebevědomí. Je tak lepší sledovat lidi, kteří se prezentují poctivě a můžeme si od nich něco vzít. A ještě lepší bude, když ušetříme čas a mobil raději odložíme. I to je totiž v určitých situacích zloděj energie.
Touha změnit ostatní
Často chceme neustále zlepšovat nejenom sebe, ale bohužel také své okolí, tedy nejbližší rodinu a kamarády. Jste hybateli takových situací, anebo se v nich sami plácáte? Pokud jste odpověděli na první část věty ano, zkuste se zamyslet nad tím, jak musí být asi těm druhým, když se je neustále snažíte měnit. Berte lidi takové, jací jsou. Přemítání o tom, co kdo dělá je totiž také zloděj energie.