Norové kráčí za postupem. Haaland vede tabulku střelců, Francie už má jistotu

Norové kráčí za postupem. Haaland vede tabulku střelců, Francie už má jistotu

Zdroj obrázku: sport.cz

Norsko udrželo stoprocentní bilanci v kvalifikaci a vyhrálo i sedmý zápas skupiny. Po vítězství mají Skandinávci skóre 33:4 a mohou začít uvažovat o účasti na mistrovství světa, na němž hráli naposledy v roce 1998.

Podle webu ČTK se hlavním tahounem norského úspěchu stal Erling Haaland, který suverénně vede tabulku kvalifikačních střelců s 14 góly. Útočník Manchesteru City skóroval v šestnáctém z posledních 17 startů za klub i reprezentaci.

V samotném utkání v Oslu padly první góly až v druhém poločase. Ve 50. a 52. minutě se pokaždé hlavou prosadil útočník Atlética Madrid Sørloth. Haaland během povedené norské dvanáctiminutovky vedení zdvojnásobil a za hosty ještě snížil pardubický útočník Saarma, který vstřelil svůj první reprezentační gól.

Kromě norského duelu se v souvislosti s kvalifikací objevily i další výsledky. Francie už slaví postup na šampionát a Portugalsko si podle zpráv zkomplikovalo cestu za účastí. V jiném zápase rozhodl o hubené výhře nad San Marinem Tomáš Souček.

Norové tak pokračují ve výrazném výkonu, který jim přináší pohodlné postavení v tabulce. Výsledky a výkon Haalanda zůstávají hlavními tématy, zatímco situace v ostatních skupinách přináší přesuny v bojích o postup a barážová místa.