Trenér české fotbalové reprezentace Miroslav Koubek oznámil finální nominaci pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale 2026, které se uskuteční v USA, Kanadě a Mexiku. Po vítězném utkání s Kosovem (2:1) se rozhodl pro 26 hráčů, mezi nimiž se objevují jak zkušení matadoři, tak i mladí talenti.
Z nominace byli vyřazeni Pavel Bucha, Tomáš Ladra a Christophe Kabongo. Naopak do týmu se dostali Alexandr Sojka a teprve sedmnáctiletý Hugo Sochůrek, který se stal nejmladším hráčem v historii české reprezentace. Sochůrek nastoupil v závěrečném domácím přípravném zápase s Kosovem sedm dnů před svými 18. narozeninami.
Nejzkušenějším hráčem v kádru je záložník Tomáš Souček, který má na kontě 89 reprezentačních startů. Dalšími klíčovými hráči jsou Vladimír Darida s 78 zápasy a útočník Patrik Schick, nejlepší střelec nominace s 25 góly.
Mezi 26 nominovanými hráči jsou i slávisté David Douděra a Tomáš Chorý, kteří byli v součtu s předchozími excesy vedením Slavie vyřazeni z A-týmu a oba dostali svolení k letnímu přestupu.
Před samotným mistrovstvím čeká český tým generálka v podobě přípravného zápasu proti Guatemale, který se uskuteční 4. června v New Jersey. Poté se reprezentace přesune do Mexika, kde 11. června zahájí turnaj zápasem proti Jižní Koreji v Guadalajaře.
Nominace české reprezentace na MS ve fotbale 2026:
**Brankáři:**
– Lukáš Horníček (Braga)
– Matěj Kovář (PSV Eindhoven)
– Jindřich Staněk (Slavia Praha)
**Obránci:**
– Vladimír Coufal (Hoffenheim)
– David Douděra (Slavia Praha)
– Tomáš Holeš (Slavia Praha)
– Robin Hranáč (Hoffenheim)
– Štěpán Chaloupek (Slavia Praha)
– David Jurásek (Slavia Praha)
– Ladislav Krejčí (Wolverhampton)
– Jaroslav Zelený (Sparta Praha)
– David Zima (Slavia Praha)
**Záložníci:**
– Lukáš Červ (Viktoria Plzeň)
– Vladimír Darida (Hradec Králové)
– Lukáš Provod (Slavia Praha)
– Michal Sadílek (Slavia Praha)
– Hugo Sochůrek (Sparta Praha)
– Alexandr Sojka (Viktoria Plzeň)
– Tomáš Souček (West Ham)
– Pavel Šulc (Lyon)
– Denis Višinský (Viktoria Plzeň)
**Útočníci:**
– Adam Hložek (Hoffenheim)
– Tomáš Chorý (Slavia Praha)
– Mojmír Chytil (Slavia Praha)
– Jan Kuchta (Sparta Praha)
– Patrik Schick (Leverkusen)
Tato nominace odráží trenérovu důvěru v kombinaci zkušených hráčů a mladých talentů, kteří mají za cíl reprezentovat Českou republiku na nejvyšší úrovni během nadcházejícího mistrovství světa.
