Na Nový rok výrazné teplotní rozdíly. Do víkendu mírné ochlazení, příští týden zase oteplí

Na Nový rok výrazné teplotní rozdíly. Do víkendu mírné ochlazení, příští týden zase oteplí

Zdroj obrázku: Ilustrační foto – GPT Image

První den nového roku přinesl v regionu výrazný teplotní gradient: v mnoha místech se teploty drží kolem nízkých 30 °F (okolo 0 °C), zatímco na západě a jihu, kde se objevil slunečný interval, se naměřily hodnoty kolem 50 °F (přibližně 10 °C).

Chris Bailey ze stanice WKYT upozorňuje, že do večera postoupí přes oblast slabá studená fronta a v pátek její pohyb zpomalí. To udrží zvýšenou oblačnost a přetrvávající rozdíly v teplotách mezi jednotlivými částmi regionu.

V pátek v noci bude oblast ovlivněna tlakem nízkého tlaku vzduchu, který postoupí od západu k východu přes údolí Tennessee. Přes jižní Kentucky to přinese ojedinělé, slabé srážky.

Za frontou se ochlazí – pokles teplot přijde pozdě v sobotu a potáhne se do neděle. Ochlazení je popsané jako umírněné; výrazy ve zdroji jej nepřikreslují jinak než jako „snížení teplot“ v uvedeném časovém rámci.

Situace se ale poměrně rychle mění: nastavení atmosféry pro příští týden se podle stejného zdroje vyvíjí směrem k oteplení. Maximální denní teploty by se měly dostat zpět do oblasti 50 °F, přičemž další větší příležitost pro srážky se očekává až později v týdnu, pravděpodobně ve středu nebo ve čtvrtek.

Souhrnně tedy: dnes značné rozdíly mezi západem a východem regionu, do páteční noci postup studené fronty s lokálními slabými přeháňkami na jihu Kentucky, přechodné ochlazení přes víkend a následné oteplení během příštího týdne s možností dalšího deště ve středu či čtvrtek.