Preciado míří z Letné do Brazílie, Sparta současně dotahuje příchod ze Srbska

Preciado míří z Letné do Brazílie, Sparta současně dotahuje příchod ze Srbska

Zdroj obrázku: Ilustrační foto – GPT Image

Na Letné dochází k dalším změnám v kádru Sparty. Ekvádorský reprezentant Gonzalo Preciado by podle dostupných informací měl klub opustit a zamířit do Brazílie. Transfer se prý blíží dokončení a v nadcházejících dnech by mohl být formálně potvrzen.

Podle zdrojů Sport.cz je dotáhnutí přestupu už jen otázkou absolvování lékařské prohlídky; po ní by měl být přestup během víkendu oficiálně potvrzen. Zájemcem o hráče má být velký brazilský klub, který je připraven za Preciada zaplatit zhruba pět milionů eur. K této částce mají být navíc připočtena procenta z případného dalšího budoucího prodeje.

Preciado v posledních sezonách patřil k výrazným postavám letenského mužstva a nyní se jeho kroky ubírají do Jižní Ameriky. Transferová suma kolem pěti milionů eur a dohoda o procentuálním podílu z dalšího prodeje ukazují, že odchod by měl být pro Spartu finančně významný.

Současně klub pokračuje v práci na doplnění kádru. Z Letné zaznívají informace, že se dotahuje příchod nové posily ze Srbska. Podrobnosti o konkrétním hráči, délce kontraktu nebo podmínkách transferu nebyly zveřejněny; klub zatím nepotvrdil žádné konkrétní jméno ani termíny oficiálního oznámení.

Změny v sestavě Sparty tak zahrnují současně odchod stabilního hráče a snahu o jeho náhradu importem ze srbského trhu. Dokončení jednoho z přestupů závisí na zdravotních testech a očekává se, že v průběhu víkendu by mohlo dojít k oficiálnímu potvrzení, pokud vše proběhne podle plánů.