UFC 324 se konalo v sobotu 24. ledna v T‑Mobile Arena v Las Vegas a nabídlo kartu vedenou soubojem Justina Gaethjeho proti Paddymu Pimblettovi o interim titul v lehké váze. Událost byla také prvním živým galavečerem UFC na Paramount+. Pro diváky v Česku začínaly early prelims v 23:30 (Praha), hlavní prelims v 01:00 následujícího dne a hlavní karta v 03:00 (Praha).
Informace z utkání a bezprostřední výsledky uveřejnil E. Spencer Kyte na X.
V hlavním zápase se proti sobě postavili bývalý interim šampion lehké váhy a bývalý držitel BMF pásu Justin Gaethje a oblíbenec publika Paddy „The Baddy“ Pimblett; šlo o souboj o interim titul. V co‑main eventu se v bantamové váze utkali bývalý šampion Sean O’Malley a Song Yadong; O’Malley nastoupil s bilancí 18–3 (1 NC), Song s bilancí 22–8–1 (1 NC).
Mezi výsledky hlavní karty patří vítězství Warda Cortese Acosty, který ukončil Derricka Lewise uprostřed druhého kola a tím si připsal největší vítězství své UFC kariéry. Jean Silva porazil Arnolda Allena na body a rozhodčí dali skóre 30–27, 29–28 a 29–28 ve prospěch Silvy. Allen byl v počátcích zápasu technicky lepší a aktivnější, Silva ale zvyšoval tempo a ve druhém kole přidal více úderů; poslední dějství udrželo vysokou intenzitu a oba bojovali až do zvuku posledního gongu.
V souboji ve flyweightu se Natalia Silva potýkala s Rose Namajunas v těsném zápase, který rozhodly napjaté momenty. Silva byla o něco aktivnější v prvním kole, Namajunas lépe dokončila druhé kolo v dominantní pozici. Třetí kolo přineslo větší naléhavost ze strany Braziliky, která zremizovala situaci v závěru po zmatku a skončila nahoře; Namajunas se však rychle vrátila na nohy bez zjevného poškození. Všichni tři rozhodčí dali Silva první kolo, Silva tak dosáhla 8–0 v oktagonu a prodloužila svou vítěznou sérii na 14 zápasů celkově. Tento úspěch ji udržuje mezi potenciálními vyzyvatelkami šampionky Valentina Shevchenko.
