Eduards Tralmaks zvažuje návrat do NHL po úspěšné sezoně v Kladně

Eduards Tralmaks zvažuje návrat do NHL po úspěšné sezoně v Kladně

Zdroj obrázku: Ilustrační foto – GPT Image

Lotyšský hokejista Eduards Tralmaks, který v uplynulé sezoně exceloval v české extralize, zvažuje možnost návratu do NHL. Tralmaks, jenž v minulosti působil v organizaci Detroit Red Wings, potvrdil, že má podepsaný kontrakt s kladenskými Rytíři na nadcházející sezonu. Nicméně, pokud by se mu naskytla nabídka z NHL, je ochoten ji zvážit a případně se vrátit do severoamerické ligy. Tralmaks uvedl, že v průběhu následujících měsíců očekává, že se rozhodne o své budoucnosti. V současnosti se připravuje na nadcházející sezonu a je otevřený různým možnostem, které by se mohly objevit.

V uplynulé sezoně 2024/2025 vedl Tralmaks tým Rytířů Kladno v produktivitě s 51 body za 23 gólů a 28 asistencí. Jeho výkony v české extralize byly klíčové pro úspěch týmu a přitáhly pozornost nejen v Česku, ale i v zahraničí. Tralmaks se také zúčastnil Mistrovství světa IIHF v roce 2025, kde přispěl k úspěchům lotyšské reprezentace. V sezoně 2025/2026 působil v AHL v týmu Grand Rapids Griffins, kde zaznamenal 26 gólů a 16 asistencí v 64 zápasech. V play-off přidal další čtyři góly v osmi utkáních. Jeho výkony v AHL ukázaly jeho schopnosti na vysoké úrovni a přispěly k úspěchům týmu.

Tralmaksova rozhodnutí o budoucnosti budou záviset na nabídkách, které obdrží v nadcházejících měsících. Jeho flexibilita a otevřenost různým možnostem ukazují jeho profesionalitu a odhodlání pokračovat v kariéře na nejvyšší úrovni. Ať už se rozhodne pro setrvání v Kladně nebo návrat do NHL, jeho přínos pro tým bude nepochybně cenný.