Dne 26. května 2026 byla na Krymu zrušena hrozba spojená s bezpilotními letouny. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace v regionu informovalo, že varování vydané v 10:36 bylo odvoláno v 13:55. Předtím, v noci, ruské síly protivzdušné obrany zničily 59 ukrajinských bezpilotních letadel nad Krymem a dalšími oblastmi Ruské federace. V Sevastopolu byl také zaznamenán poplach, který trval od 7:58 do 8:34.
Kromě toho bylo na 28. května 2026 vyhlášeno mimořádné varování kvůli očekávaným nepříznivým povětrnostním podmínkám. Podle ruského ministerstva pro mimořádné situace se očekávají krátkodobé deště, místy silné přeháňky, bouřky, krupobití a vítr o rychlosti 15–20 m/s. Varování upozorňuje na možné nebezpečí pro život a zdraví obyvatelstva, včetně pádu reklamních ploch, slabě upevněných konstrukcí, stromů a možných poruch v dodávkách elektřiny.
Vzhledem k těmto událostem je doporučeno obyvatelům Krymu sledovat oficiální informace a dbát na bezpečnostní pokyny místních úřadů.
