Podnikatel Tomáš Drastil koupil od Jaromíra Jágra osmdesát procent hokejového Kladna a do čela klubu jmenoval Renatu Pánkovou. Nová generální ředitelka přiznává, že nabídka ji na první pohled překvapila, ale zároveň potěšila, a za dva dny se rozhodla přijmout.
V obsáhlém rozhovoru pro deník Sport a web iSport Pánková popsala, jak rychle se v klubu zabydlela a proč ji role přitahovala. Klíčovým motivem byla podle ní vize Tomáše Drastila a fakt, že s ní v týmu bude spolupracovat bývalý reprezentant Tomáš Plekanec. Důležitým faktem pro ni bylo i to, že Kladno je domov Jaromíra Jágra a že klub má bohatou hokejovou historii.
Pánková uvádí, že si na nové působení zvykla velmi rychle a že ji v tom usnadnila silná místní hokejová komunita. Kladno podle ní spojuje velké množství lidí, kterým na klubu a hokeji záleží, a všichni chtějí, aby tým dělal fanouškům radost.
Sport a pohyb byly součástí jejího života už dříve — zmínila, že má ráda především hokej a tenis, má mezi bývalými hráči přátele a z rodiny mnoho lidí hokej hrávalo či hraje. Sama pak přiznala, že až dosud sledovala živě více zápasů NHL a šampionátů než extraligu, ale nyní žije hokejem na Kladně.
Do role generální ředitelky přistupuje aktivně: chodí na všechny domácí zápasy, protože chce být blízko dění, sledovat, jak se věci mění uvnitř organizace i jak klub komunikuje se svými fanoušky a partnery. Cílem je podle ní nabídnout divákům víc než jen sportovní výkon — vytvořit bezpečné a rodinné prostředí, kde si zápas užijí děti i senioři a kde bude zajímavý program pro celé rodiny.
Pánková také upozornila, že má zkušenosti z vysokého managementu, což je součástí její přípravy na vedení klubu a na úkoly spojené s ambicí usilovat o nejvyšší cíle.
