Fotbalisté Zbrojovky Brno pod vedením trenéra Martina Svědíka pokračují ve vynikajících výkonech v Chance Národní Lize. V sobotním zápase 2. května 2026 porazili Ústí nad Labem 3:0 a navýšili svůj náskok na čele tabulky. Tým se tak přiblížil k překonání bodového rekordu druhé ligy, který činí 76 bodů. Pokud Zbrojovka vyhraje zbývající zápasy sezony, může dosáhnout nového historického maxima.
V zápase proti Ústí nad Labem se dvakrát prosadil Tadeáš Vachoušek, který v 48. a 73. minutě zvýšil vedení Zbrojovky. První gól vstřelil Patrik Žitný ve 32. minutě. Trenér Svědík ocenil výkon týmu, zejména v defenzivě, která eliminovala ofenzivní hrozbu soupeře. Zároveň však vyjádřil nespokojenost s výkonem ve druhém poločase, kdy tým podle něj nehrál podle svých standardů.
Tento úspěch je výsledkem systematické práce trenéra Svědíka, který převzal tým v dubnu 2025, kdy Zbrojovka figurovala na posledním místě tabulky. Pod jeho vedením se tým výrazně zlepšil a nyní se nachází na cestě k návratu do nejvyšší soutěže.
Zbrojovka Brno se tak pod vedením Martina Svědíka etablovala jako silný tým v Chance Národní Lize a s předstihem si zajistila postup do nejvyšší soutěže. Fanoušci klubu se mohou těšit na návrat svého týmu mezi českou elitu.
