UFC uspořádala další číslovaný galavečer, v jehož hlavním zápase se bojovalo o prozatímní titul v lehké váze, který uvolnil Ilia Topuria. O pás se utkali veterán Justin Gaethje a Brit Paddy Pimblett; v pětikolové bitvě uspěl sedmatřicetiletý Američan na body jednoglasným rozhodnutím (48-47, 49-46, 49-46).
Podle Associated Press šlo o výrazný a vyrovnaný souboj, který fanoušky i ostatní zápasníky nadchl. Gaethje v utkání ukázal odvahu i nasazení i na pokraji konce kariéry a nakonec si odnesl titul po plných pěti kolech.
Po zápase Gaethje ocenil soupeře slovy: „Tenhle Scouser se nenechá knokautovat. Je to sakra gangster,“ a projevil mu tím respekt. Pimblett naopak řekl, že chtěl opustit oktagon s titulem a že s porážkou proti „The Highlightovi“ nemá problém: „Chtěl jsem odejít s titulem, protože vím, že jsem tvrďák. Není ale moc jiných soupeřů, se kterými bych prohrál raději než s ‚The Highlightem.‘ Ukazuje, proč je legendou.“
Reakce z okolí zápasů byly silné. Bývalý olympijský vítěz a zápasník Henry Cejudo označil souboj za „jeden z nejlepších zápasů v historii.“ Na druhé straně bývalý bojovník Matt Brown napsal: „Jeden z nejzábavnějších zápasů o titul, ale lepší techniku jsem viděl i v lokálních zápasech.“
Ve zbytku programu se vrátil na vítěznou vlnu americký zápasník O’Malley, který po dvou porážkách s šampionem Merabem vyhrál na body nad Číňanem Songem. Další výsledky nezaznamenaly úspěch pro veterána Derricka Lewise a také Rose Namajunasová utrpěla porážku.
Utkání mezi Gaethjem a Pimblettem přineslo pět kol intenzivního boje, rozhodnutí rozhodčích znamenalo nové uspořádání v lehké váze a na výsledek reagovala řada kolegů z branže i bývalí šampioni.
